bästa dieten för att gå ner i vikt Arsenalstjärnans nya kontrakt var klubbens billigaste alternativ

träna gå ner i vikt Arsenalstjärnans nya kontrakt var klubbens billigaste alternativ

Det rapporteras allmänt att 29-åringen har blivit den högst betalda spelaren i klubbhistoriken som en följd,
bästa dieten för att gå ner i vikt Arsenalstjärnans nya kontrakt var klubbens billigaste alternativ
med spekulationer har hans löner stigit från och med till Wenger tror att han köpte en ersättare för Ozil som hade gått under de senaste sex månaderna på sin tidigare kontraktet skulle ha visat sig dyrare.

du låter en spelare gå du måste köpa någon av samma kaliber och om du lägger till den överföring som behövs och lönen kommer att likna,
bästa dieten för att gå ner i vikt Arsenalstjärnans nya kontrakt var klubbens billigaste alternativ
sa Wenger.

Dessutom måste vi betala en överföring [avgift].

Totalt tycker jag Mesut för oss var det billigaste alternativet. På andra sidan är alla våra spelare välbetalda. Mycket välbetald. Att vara ledsen för dem är jag inte säker på att den är den mest objektiva bedömningen. Nytt kontrakt slutförde en anmärkningsvärd dag till Arsenal efter de tidigare anlända Henrikh Mkhitaryan och Pierre Emerick Aubameyang.